Biuro rachunkowe poznań

Wprowadzona w 2014 r. deregulacja zawodu księgowego spowodowała, że na prowadzenie biura rachunkowego, po spełnieniu kilku dodatkowych warunków (między innymi w zakresie posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej), może zdecydować się praktycznie każdy, kto posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie był karany za przestępstwa gospodarcze lub związane z księgowością albo podatkami.

Takie uwolnienie zawodu księgowego ma wpływ na dostępność ofert biur rachunkowych na rynku. W samym Poznaniu liczba biur rachunkowych przekracza 100. Niestety często, co potwierdza ankieta przeprowadzona w 2018 r. przez Ministerstwo Finansów, szeroki katalog biur rachunkowych nie zawsze idzie w parze z jakością usług świadczonych przez te biura rachunkowe.

W naszej ocenie, decydując się na ofertę określonego biura rachunkowe, Klient powinien ocenić je z każdej perspektywy – nie tylko pod kątem wynagrodzenia za usługi, ale przede wszystkim – doświadczenia i kompetencji osób prowadzących biuro rachunkowe oraz renomy biura rachunkowego na rynku. To właśnie te czynniki są stawiane na pierwszym miejscu w naszym biurze rachunkowym w Poznaniu.

W biurze rachunkowym PragmatIQ łączymy bowiem kompetentną kadrę (certyfikowanych głównych księgowych, certyfikowanych specjalistów ds. rachunkowości, doradców podatkowych) z wieloletnim doświadczeniem PragmatIQ, popartym zadowoleniem naszych Klientów. Dzięki temu wyróżniamy się na tle innych biur rachunkowych nie tylko z Poznania ale i z całej Polski.